a

200 kilometre derinlikte dev operasyon: 28 hedef imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli İstihbarat Teşkilatı ile koordineli olarak Irak’ın kuzeyindeki Asos bölgesine 20’den fazla uçakla hava harekatı düzenledi. 200 kilometre derinlikteki teröristlere ait 28 hedef imha edildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölücü terör örgütüne karşı etkin ve kapsamlı terörle mücadele harekâtı büyük bir azim ve kararlılıkla yürütülüyor.

Bu kapsamda, 200 kilometre derinlikteki Irak’ın kuzeyi Asos bölgesinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile koordineli olarak hava harekatı düzenlendi.

20’den fazla uçak 28 hedefi imha etti

20’den fazla uçağın katıldığı hava harekatı ile teröristlere ait barınak, sığınak ve mühimmat depoları, sözde karargah yerleri ile mağaralardan oluşan 28 hedef imha edildi.

“Büyük oranda yerli mühimmat kullanıldı”

Büyük oranda yerli ve milli mühimmat kullanılan hava harekatında terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe vuruldu.

Açıklamada, “Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edilecektir.” denildi.

Bakan Akar operasyonu sevk ve idare etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sabahın erken saatlerinde gerçekleşen operasyonu Hava Kuvvetleri Harekat Merkezi’nden sevk ve idare etti.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  FETÖ’ye karşı dijital ekranlı kamyonet

  HIZLI YORUM YAP

  r