a

600 ton hamsi saatler içinde yakalandı

Gemlik körfezine dev hamsi sürüsünün girdiğini haber alan balıkçılar, tekneleriyle denize açıldı. 40 balıkçı teknesi yaklaşık 40 bin kasa hamsi ile kıyıya döndü. Müsilajın sona ermesiyle birlikte Marmara denizinde balık bolluğu yaşanıyor.

Müsilajın sona ermesiyle birlikte Marmara denizinde balık bolluğu yaşanıyor.

Mudanya ilçesi açıklarında vatandaşlar denizde 40 tane alamana balıkçı teknesini görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Bu zamana kadar bu kadar kalabalık tekneyi Mudanya açıklarında görmeyen vatandaşlar, meraklı gözlerle balıkçıları izledi.

600 ton hamsi saatler içinde kasalara dolduruldu

Gemlik körfezine yüzlerce ton hamsi sürüsünün girdiğini haber alan balıkçılar, tekneleriyle körfeze akın etti. Hemen sürünün bulunduğu alanlara ağlarını atan balıkçılar, tonlarca hamsiyi teklerine kısa sürede çekti. 40 balıkçı teknesinin yaklaşık 40 bin kasa hamsi yakaladığı öğrenildi. 600 ton hamsiyi saatler içinde tutan balıkçıların yüzleri güldü. Balıkçılar tanesi 15 kilo gelen bir kasa hamsiyi toptan 200 liradan sattı.

Bu zamana kadar körfezde bu kadar kalabalık balıkçı teknesi görmediklerini ifade eden vatandaşlar, “Bir anda her yer balıkçı tekneleriyle doldu. Tekneler ağları atıp tonlarca balık çekti. O kadar çok tekne vardı ki, kaç tane olduğunu sayamadık. Çok büyük hamsi sürüsü geldiğini söylediler. Balıkçılar da peşinden gelip tonlarca hamsiyi yakaladı.” diye konuştu.

TRT Haber

 

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  ‘Suya göre tarım’ başladı hem tasarruf hem verimlilik arttı

  HIZLI YORUM YAP

  r