a

Cumhurbaşkanı Erdoğan: En kısa sürede atlatacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi’nde orman yangınlarıyla ilgili toplantıya başkanlık yaptı. Türkiye’ye destek gönderen ülkelere teşekkür eden Erdoğan, “İnşallah bu zorlu süreci en kısa sürede atlatacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi’nde yangın bölgelerindeki son durum hakkında bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi’nde, orman yangınlarıyla ilgili toplantıya başkanlık yaptı. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki merkezde, büyük ekrana yansıtılan görüntüler aracılığıyla yangın bölgelerindeki son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı. Toplantı sonrasında bir açıklama yapan Erdoğan, “Türkiye’nin orman yangınlarıyla mücadelemizde desteğini, geçmiş olsun dileklerini, taziyelerini ileten, yardıma hazır olduklarını bildiren, yardım gönderen tüm dost ülke ve organizasyonlara milletim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Dayanışmalarından dolayı ülkelere teşekkür etti. 

İnşallah bu zorlu süreci en kısa sürede atlatacağız” diyen Erdoğan şöyle devam etti: “Özellikle ilk andan itibaren desteklerini esirgemeyen Can Azerbaycan’ın Cumhurbaşkanı, değerli dostum İlham Aliyev’e, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’e ülkem adına teşekkür ediyorum. Komşumuz İran’ın Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Katar Emiri Şeyh Temim, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski’ye gösterdikleri güçlü dayanışmadan dolayı şükranlarımı sunuyorum.” Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam saatlerinde Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek gösterdiği dayanışma dolayısıyla teşekkür etti.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  İletişim Başkanı Altun: Devletimiz, yeşil vatanımız için seferber oldu

  HIZLI YORUM YAP

  r