a

Vakıfbank’ın ekonomiye desteği yüzde 38 artarak 584 milyar liraya ulaştı

2021 yılı ilk altı aylık finansal sonuçlara göre, VakıfBank'ın milli ekonomiye desteği, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 28 artarak 584 milyar TL'ye ulaştı.

Genel Müdür Üstünsalih, “Tüm kesimlerine desteğimiz artarak devam ediyor” dedi.

Bireysel müşterilerden KOBİ’lere, tarımsal üreticilerden ticari müşterilere kadar toplumun her kesiminin yanında olmaya devam eden Vakıfbank’ın milli ekonomiye desteği, yılın ilk altı ayında, 2020’nin aynı dönemine göre yüzde 28 artarak 584 milyar TL’ye ulaştı. Toplumun tüm kesimlerinin finansal ihtiyaçlarına en uygun çözümler üreten Vakıfbank’ın toplam aktifleri ise yıllık bazda yüzde 35 büyüyerek 729 milyar TL seviyesini aşarken, altı aylık net kârı 1 milyar 410 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

MEVDUATTA % 29 ARTIŞ
Fonlama tarafında da başarılı bir 6 ayı geride bıraktıklarına dikkati çeken Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, ana fonlama kaynağı olan mevduatın yıllık yüzde 29 artışla 432 milyar TL seviyelerine geldiğini belirtti. Üstünsalih, bankacılık sektörü için en önemli fonlama kaynağı olan vadesiz mevduatın yıllık yüzde 30 artarak 94 milyar TL seviyesinde gerçekleştiğini söyledi.

TEKNOLOJİK ALTYAPIYA YATIRIM

Teknolojik altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam ederken geliştirdikleri yeni ürünlerle de ekonominin ihtiyaçlarına etkin çözümler ürettiklerinin altını çizen Üstünsalih, şöyle devam etti: “Yenilikçi VBanko Çek Dijital ürünümüzle KOBİ, Ticari ve Kurumsal segmentteki müşterilerimizin güvenle ticaret yapmasına sağlarken, ekonominin çarklarının aksamadan dönmesine katkıda bulunduk.”

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  İhracat ve ithalat birim değer endeksleri yükseldi

  HIZLI YORUM YAP

  r