a

Yeni yapılan yollar turizme katkı sağladı

Kuzey Marmara Otoyolu, İstanbul-İzmir Otoyolu ve Avrasya Tüneli seyahat edenlerin sayısını artırdı.

Yeni yapılan yolların turizme katkı sağladığı ifade edildi. İstanbul Kamu Özel Sektör İşbirliği Mükemmellik Merkezi Başkanı Eyüp Vural Aydın, “Yerli turist uçak kullanmadan turizm bölgelerine rahat ulaşıyor” dedi.

Aydın, Kuzey Marmara Otoyolu, İstanbul-İzmir Otoyolu ve Avrasya Tüneli gibi büyük yatırımların turizmi hareketlendirdiğini söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan Aydın, salgın süresince araçlarıyla seyahat etmeyi tercih eden tatilcilerin ve iş insanlarının sahil bölgelerine gidip dönerken İstanbul-İzmir Otoyolu’nu kullandığını söyledi ve “Yerli turist de uçak kullanmadan, turizm bölgelerine rahat bir şekilde ulaşmaya başladı” açıklaması yaptı.

Silivri’den başlayan ve Sakarya Akyazı’ya kadar uzanan Kuzey Marmara Otoyolu’nun geçtiği Kocaeli ve Sakarya gibi illerde arsa fiyatlarının arttığı da kaydedildi.

Avrasya Tüneli ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Eyüp Vural Aydın, “Anadolu Yakası’nda hizmet veren otellerin yöneticileri, tünelin devreye girmesiyle turist akışının hızlandığını bildiriyor” diye konuştu.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Büyük otoyol yatırımları turizmi de hareketlendirdi

  HIZLI YORUM YAP

  r